Trafik Sigortasında 28 Büyük Sigorta Şirketinden Tercih Yapabilirsiniz

Zorunlu Trafik Sigortanızı Hemen Yaptırın, Trafiğe Güvenle Çıkın!

Siz aracınızı ne kadar güvenle kullanırsanız kullanın, başınıza istenmeyen bir kaza gelebilir. Kaza anında karşı tarafa verdiğiniz hasarı karşılayan Trafik Sigortası, yapılması zorunlu bir sigorta ürünüdür. Sigorta süresi sona ermiş veya sigortası olmayan araçlar tespit edildikleri anda trafikten men edilirler.

Siz de 1 Güven Sigorta güvencesiyle Zorunlu Trafik Sigortanızı yaptırın, trafiğe güvenle çıkın.

Zorunlu Trafik Sigortası Neleri Kapsar?

  • Kazaya sebep olmanız halinde karşı aracın hasarını karşılama,
  • Karşı araçta bulunan kişilerin ilk yardım, muayene, tedavi ve hastane giderleri,
  • Aracınızın bir kişinin ölümüne neden olması halinde ölen kişinin defin masrafları ile kişinin yardımından mahrum kalanlara destekten yoksun kalma zararını teminat altına alır.

Teminat Limitleri

Maddi ZararlarSağlık GiderleriSakatlanma ve Ölüm
Kamyonet, Kamyon, Minibüs veya Çekici
Araç Başı41.000TL410.000TL410.000TL
Kaza Başı82.000TL4.100.000TL4.100.000TL
Otomobil veya Taksi
Araç Başı41.000TL410.000TL410.000TL
Kaza Başı82.000TL2.050.000TL2.050.000TL
Otobüs
(sürücü dahil 18-30 koltuk)
Araç Başı41.000TL410.000TL410.000TL
Kaza Başı82.000TL7.380.000TL7.380.000TL
Otobüs
(sürücü dahil 31 ve üzeri koltuk)
Araç Başı41.000TL410.000TL410.000TL
Kaza Başı82.000TL12.710.000TL12.710.000TL

Hasarım Nasıl Karşılanır?

Trafik sigortası hasar ödemeleri, gerekli belgelerin iletildiği tarihten itibaren 8 iş günü içerisinde ödenir.

Sıkça Sorulan Sorular

⚪ Trafik sigortası nedir?

Trafik Sigortası, trafiğe çıkan her aracın yaptırmak zorunda olduğu bir sigortadır. Zorunlu Trafik Sigortası, araç kullanımı sırasında bir kimsenin ölümüne, yaralanmasına veya herhangi bir şeyin zarara uğramasına sebep verilmesi halinde, araç sahibinin Karayolları Trafik Kanunu’na göre hukuki sorumluluğunu zorunlu sigorta limitlerine kadar karşılamaktadır.

⚫ Trafik sigortası neleri kapsar?

Trafik Sigortası, aracın kullanımı sırasında bir kimsenin ölümüne, yaralanmasına veya herhangi bir şeyin zarara uğramasına sebep verilmesi halinde, Karayolları Trafik Kanunu’na göre araç sahibinin hukuki sorumluluğunu, zorunlu sigorta limitlerine kadar karşılayan, yasal bir sigorta çeşididir.

⚪ Trafik sigortası nasıl yapılır?

Araç bilgileriniz, TC kimlik numaranız ve sigorta şirketinin sizden talep edeceği diğer bilgileri sigortacınız ile paylaşarak kolaylıkla Trafik Sigortası poliçenizi hazırlatabilirsiniz.

⚫ Zorunlu trafik sigortası kimin adına yapılır?

Zorunlu trafik sigortası sadece araç sahibi adına yapılabilir.

⚪ Trafik sigortası nasıl hesaplanır?

Trafik sigortası teklifi aldığınızda hesaplanan prim aracın plaka ili, hasarsızlık kademesi ve araç türüne göre değişiklik göstermektedir.

⚫ Zorunlu trafik sigortası ne kadar?

Zorunlu Trafik Sigortası primlerinizi web sitemizden trafik sigortası teklifi alarak, acentelerimizden veya 0850 5555555 no’lu telefonumuzdan öğrenebilirsiniz.

⚫ Trafik sigortası ne zaman yenilenir?

Trafik sigortası 1 yıllık bir poliçedir. Bu nedenle poliçenizin başlangıç tarihinden tam 1 yıl sonra yenilemenizi gününü geciktirmeden yaptırmış olmalısınız. Yenileme gününden 30 gün öncesinden başlayarak yenileme vadesine kadar da trafik sigortası teklifi alabilirsiniz.

⚪ Yeni alınan aracın trafik sigortası ne zaman yapılır?

Satın aldığınız araç sıfır ise aracınızla yola çıkmadan önce trafik sigortanızı yaptırmış olmanız gerekmektedir. Buna karşın aracınız 2.el ise trafik sigortanızı 15 gün içinde yaptırabilirsiniz.

⚫ Trafik Sigortası doğal afetleri karşılar mı?

Trafik Sigortası olası bir kaza durumunda karşı tarafa verilen zararlar içindir yapılması zorunlu tutulan bir sigorta çeşididir. Bu nedenle doğal afet sonucu aracınızda oluşan hasarları karşılamaz.

⚪ Zorunlu trafik sigortası prim iadesi nasıl hesaplanır?

Trafik sigortası zorunlu olduğu için poliçe başladıktan sonra isteğe bağlı olarak iptal edilemeyen bir sigorta türüdür. Ancak poliçenin vadesi gelmemişse ya da aracın satılması, kullanılmayacak halde olması veya sigortalının vefatı halinde iptal edilir. Bu durumlarda da o yıl sigortaya ödediğiniz primin iptal tarihine kadar olan kısmı şirketin hakedişi olup, kalan kısmı yani şirketin hakedişi olmayan kısmı gün bazlı hesaplanır ve iade edilir.

⚫ Trafik sigortası zamanında yapılmazsa ne olur?

Zorunlu trafik sigortasını zamanında yenilemediğiniz takdirde ilk poliçe yenileme sırasında yeni poliçenizde gecikme cezası uygulanır. Sigortasını yeniletmediğiniz aracınız trafikte yakalandığında ise trafik cezası uygulanarak aracınız çekilir.

⚪ Zorunlu trafik sigortası hangi hallerde ödeme yapmaz?

Bunun için linke tıklayıp Karayolları Motorlu Araçlar Zorunlu Mali Sorumluluk Sigortası Genel Şartları dokümanını teminat dışı haller konusunu inceleyebilirsiniz.

Zorunlu trafik sigortası ne işe yarar?

Zorunlu trafik sigortası sigorta yaptırdığınız aracınız ile karşı tarafa kusurlu bir şekilde maddi veya bedeni olarak verdiğiniz zararları o yılın trafik sigortası limitlerine kadar karşılar.

Trafik sigortası ölümlü kazada ne kadar öder?

Bu limit yıl bazında değişmekle beraber kusurlu bir şekilde karşı tarafa verilen ölüm hasarlarında 2018 yılı için kişi başı 360 bin TL’ye kadardır.

Zorunlu trafik sigortası nasıl iptal edilir?

Trafik sigortası zorunlu olduğu için poliçe başladıktan sonra isteğe bağlı olarak iptal edilemeyen bir sigorta türüdür.Ancak poliçenin vadesi gelmemiş ise yahut aracın satılması ya da sigortalının vefatı halinde iptal edilebilir. Bu durumlarda da o yıl sigortaya ödediğiniz primin iptal tarihine kadar olan kısmı şirketin hakedişi olup kalan kısmı yani şirketin hakedişi olmayan kısmı gün bazlı hesaplanır ve iade edilir.

Araç satışından sonra trafik sigortası ne kadar geçerli olur?

Aracınızı sattıktan sonra trafik sigortanızın 15 gün daha sigortası devam eder. Bu süre yeni araç sahibini güvence altına almak içindir.

Aracımın trafik sigortası ne zaman bitiyor?

Her sene yenilemek zorunda olduğunuz zorunlu Trafik Sigortası poliçe tarihinizi öğrenmek için sigorta işleminizi yapan kurum ya da aracı kişiden yardım alabilirsiniz.

Araç satılınca trafik sigortası ne olur?

Araç satışında trafik sigortası iptal edilir ve sigortanın kullanılmayan günlerine ait prim iadesi yapılır.

Trafik sigortası değer kaybını karşılar mı?

Aracınızın onarımından kaynaklı oluşabilecek değer kaybı aracınıza zarar vermiş olan kusurlu kişinin trafik sigortası’nda talep edilebilen bir zarardır. 3 yaşında ve daha küçük araçlar için bu değer hesaplanabilir.

Trafik sigortası ölüm tazminatı nasıl hesaplanır?

Karşı tarafa sigortalı aracınız ile kusurlu bir şekilde bedeni zarar vererek kişinin vefatına sebep olmanız durumunda sigorta şirketi belirlenmiş kurallar çerçevesinde vefat eden kişi hakkında aktüeryal bir hesap yaparak,vefat eden kişinin destekten yoksun kalanlarına bu tazminatı ödeyecektir.Tazminatın meblağı kişinin yaşı ve gelirine göre değişkenlik gösterebilmektedir.

Hangi araçlara trafik sigortası yapılmaz?

Karayolunda kullanılan tüm motorlu araçlar için trafik sigortası zorunludur.

Trafik sigortası bozulursa ne olur?

Sigortalı aracınız ile kusurlu bir şekilde karşı tarafa zarar vermeniz halinde yenileme döneminizde kademeniz düşecektir.Verdiğiniz zarar sadece maddi bir zarar ise kademeniz 1,bedeni bir zarar ise 2 kademe düşecektir.Kademeniz düştüğünde sigorta priminizde artış olacaktır.

Zorunlu trafik sigortası basamakları nedir?

İlk kez bir araç satın aldığınızda 4.basamak ile trafik sigortanız başlayacaktır. Hasarsız geçirdiğiniz her bir yılın sonun yenileme poliçenizde basamağınız artacak (5,6 ve en son 7.basamak) kusurlu bir şekilde kaza geçirdiğinizde de basamağınız düşecektir. Maddi zararlarda 1 basamak düşerken, sakatlık durumlarında ise 2 basamak düşer.

Trafik sigortası cam değişimi yapar mı?

Standart bir trafik sigortası poliçesi aracınızın değil aracınız ile karşı tarafa verdiğiniz zararları karşılar. Karşı tarafa verilen zararlar ise cam dahil pek çok türde olabilmektedir. Aracınızın cam dahil diğer hasarları kasko sigortasına konu olmakla beraber, bazı sigorta şirketleri trafik poliçesine ek prim ile kendi aracınızın cam hasarları gibi ek teminat ile güvenceler ekleyebilmektedir.

1GÜVEN SİGORTA ARACILIK HİZMETLERİ
HÜSEYİNGAZİ SİGORTA – KARAPÜRÇEK SİGORTA – HÜSEYİN GAZİ SİGORTA – MAMAK SİGORTA – SİTELER SİGORTA
HÜSEYİNGAZİ SİGORTA ACENTESİ  – KARAPÜRÇEK SİGORTA ACENTESİ  – HÜSEYİN GAZİ SİGORTA ACENTESİ- MAMAK SİGORTA ACENTESİ – SİTELER SİGORTA ACENTESİ

Open chat