• Yurtdışına seyahat planlıyorsanız öncesinde yapmanız gerekenlerden biri de, yurtdışı seyahat sigortasıdır.
  • Özellikle yolculuğunuz Schengen ülkelerine ise tamamı sizden seyahat sağlık sigortası isteyecektir yani yurtdışı seyahat sigortası zorunludur. Vize başvurusu için sunmanız zorunlu olması seyahat sigortası vize için bir dayatma gibi gözüksede yurtdışında meydana gelecek kaza ve sağlığınızda meydana gelebilecek ani durumlara teminat veren bir poliçe türüdür.
  • Yurtdışı seyahat sigortası fiyatları kalacağınız gün sayısı, gideceğiniz ülke ve sigortalının yaşına göre farklılıklar gösterebilir. Sigorta şirketlerinde fiyatlandırma ikiye bölünmüş şekilde yapılmaktadır. Bunlardan birincisi ABD, Kanada ve Japonya dahil tüm dünya, ikincisi avrupa yani Schengen ülkeleridir. ABD, Kanada ve Japonya gibi ülkelere seyahat gerçekleştirecekseniz bu ülkelerin yurtdışı seyahat sigortası fiyatları avrupa ülkelerine göre biraz daha yüksek çıkmaktadır.  Sigorta şirketleri fiyatlandırmayı 1-8 gün, 9-15 gün, 16-30 gün ve birer ay aralığında olduğu gibi bir yıl olarakta fiyatlandırma yapmaktadırlar.

Yurtdışı sehayat sigortası için aklınıza gelen tüm soruları konu altında bizlere ulaştırabilir, seyahat sigortası fiyatı alabilir, 0850 644 20 23

Open chat